Татарстан Республикасы муниципаль районнары авыл торак пунктларының хуҗалык-эчү билгеләнешендәге су алу скважиналарын ревизияләү

2024 елның 19 апреле, җомга

2024 елда Татарстан Республикасы авыл торак пунктларын эчәр су белән тәэмин итүнең җир асты чыганакларын ревизияләү эше дәвам итә.

Су пунктларын тикшерү, шулай ук су пробаларын алу Татарстан Республикасының 14 муниципаль районында планлаштырыла.

Хәзерге вакытта «ТР Геология үзәге» фәнни-җитештерү берләшмәсе» ДБУ белгечләре ТР Экология министрлыгының Фәнни-техник советында аны алга таба яклау өчен проект документациясен әзерлиләр.

Исегезгә төшерәбез, 2021-2023 елларда Татарстан Республикасының 29 районында тикшеренүләр үткәрелде.

Ревизия нәтиҗәсендә су алу корылмаларын лицензияләүгә әзерләүдә реаль ярдәм күрсәтү белән генә чикләнелми, ә районнарны су белән тәэмин итүне алга таба үстерү буенча тәкъдимнәр дә әзерләнә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: